Warto wiedzieć

Z uwagi na to, że pojawia się coraz więcej pytań dotyczących moich prac, tutaj je zamieszczam wraz z odpowiedziami, aby nie pisać kilkukrotnie w różnych miejscach tego samego.
Jeśli masz jakieś pytanie, zadaj je na tej stronie ;)

* * * * *


Jak przyczepiasz słodkości aby nie odpadły od krepiny?
Wszystkie cukierki są na drutach, ale nie są na nie nadziewane. W zależności od 'papierka' taki  jest styl przyczepiania. Niektóre wystarczy owinąć drutem za końcówkę, inne przyklejam klejem na gorąco, a jeszcze inne trzymają się same (np. kule w róży z płatków).


Jak robisz wzorki na brzegu krepiny?
Do wygniatania brzegów krepiny służą specjalne maszynki do skręcania krepiny.


Bukiety są robione na styropianowej kuli czy normalnie? Który sposób lepszy?
Nigdy nie robiłam na styropianowej kuli. Kiedyś robiłam na mikrofonach, ale musiałam wymieniać gąbkę florystyczną z zielonej na szarą (do suchych kwiatów), a to była paskudna robota. Aktualnie jeden bukiet (Słodką Baletnicę) robię na mikrofonie własnej produkcji, pozostałe na drutach. Najważniejszy jest sposób mocowania drutu i jego grubość. Do każdego rodzaju bukietu inny. Czasami mocuję cienkim drutem a później usztywniam "nogę" cukierkowego kwiatka grubszym. Sposoby mocowania stale ewoluują, im więcej robię bukietów tym lepsze i prostsze sposoby znajduję. Oczywiście dochodzi też wprawa, w sumie zrobiłam już kilkaset bukietów.3 komentarze :

 1. Jakie inne kleje używasz oprócz tego na gorąco?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami używam klej Introligatorski lub wikol, ale bardzo rzadko.

   Usuń
 2. Jak doczepiasz buteleczki, że nie odpadają?

  OdpowiedzUsuń